Zobrazit hlavní menu

Za zvířátky do lesa - co patří a nepatří do krmelce

Za zvířátky do lesa - co patří a nepatří do krmelce

V polovině měsíce listopadu navštívil naše žáky myslivec, spravující les v blízkosti naší školy. Využili jsme stále ještě velmi pěkného počasí a vydali se s ním podívat přímo do lesa.

Při společné procházce se žáci dozvěděli, jaká lesní zvířata by mohli v okolí Zlína potkat. Čím se živí a proč je důležité jim v zimě přilepšit. Protože místní krmelec byl pro naše žáky v nedostupném terénu, ukázal jim pan myslivec, kde jinde mohou nechávat ovoce, zeleninu nebo kaštany a žaludy. Povyprávěl jim, jaké další krmivo se zvířatům do krmelce dává. Ale i co by tam v žádném případě nosit neměli nebo proč je nevhodné dělat zvířátkům na Vánoce stromečky ze zeleniny a ovoce. Díky společně strávenému času v lese jsme všichni získali mnohé nové a zajímavé informace. Dlouhá procházka lesem nám navíc udělala velice dobře. Moc panu Slezákovi děkujeme.

Vydáno: 16. 11. 2022 | Autor: Pedagogický Sbor