Zobrazit hlavní menu

OKTAGON - sportem proti šikaně

OKTAGON - sportem proti šikaně

V pátek 9.9. jsme zažili v naší škole netradičně pojatou přednášku, zaměřenou na prevenci šikany. S žáky se o tomto náročném tématu přišli pobavit MMA zápasníci OKTAGONU. Ze známých tváří této organizace za námi do školy přijeli: David Kozma a Andreas Raška. Celou akci moderoval zkušený moderátor Ondřej Novotný.

Naši žáci přivítali vzácnou návštěvu opravdu stylově: bojovým pokřikem doprovázeným hrou na bubny djembé. Všichni účastníci se s námi velmi vřele osobně přivítali a děti jim předaly drobné dárky v podobě obrázků a koláží. Poté již začala samotná přednáška, při níž se děti dozvěděly, co to ta šikana je, jaké má formy a jaká je nejrozumnější a nejúčinnější obrana proti ní. Bylo jim zdůrazněno, že sport může pomoct uvolnit přebytečné napětí, ale i to, že boj patří výhradně na sportoviště a ve škole nemá v žádném případě co dělat. Žáci  dostali dostatek prostoru ptát se na vše co je zajímá, nejen ohledně tématu, ale i samotných bojovníků a jejich sportu. Společný čas utekl neskutečně rychle. V závěru došlo na autogramiádu a všichni zájemci měli samozřejmě možnost se společně vyfotografovat. Všem účastníkům opravdu moc děkujeme. Bylo to intenzivní setkání.

Více o akci si můžete přečíst v Blesku.cz:

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/722951/borci-z-oktagonu-nadchli-deti-ve-zline-skola-byla-vybrana-jako-jedina-z-90.html:

 

Vydáno: 12. 09. 2022 | Autor: Pedagogický Sbor