Zobrazit hlavní menu

Atletické závody v Olomouci

V pátek 5.7. jsme vyrazili směr Olomouc na další atletické závody, kde se nám v minulosti moc líbilo a také sportovně dařilo.  Ubytovaní jsme byli na nedalekých vysokoškolských kolejích, které byly cca 10 minut od stadionu, takže jsme mohli chodit všude pěšky.

Ve 12 h proběhlo slavnostní zahájení a pár minut poté již začaly první rozběhy a další disciplíny. Páteční kvalifikace jsme zvládli a mohli jít na zaslouženou večeři, která byla také kousek od stadionu, takže jsme měli vše po ruce.

V sobotu se již konaly hlavní soutěže a finálové disciplíny. Našim dětem se dařilo a každý z nich nakonec získal několik medailí. Nejvíce asi všechny překvapila Eliška, která ve svém finálovém běhu na 100 m v závěru předběhla 2 závodnice a získala svou první zlatou medaili v životě. Její radost byla nepopsatelná. A to ještě nevěděla, že se jí podaří získat bronz v běhu na 50m a také další bronz ve štafetě na 4 x 100m. I ostatním dětem se dařilo a každý z nich si v sobotu večer pověsil na krk několik medailí.

Celý víkend jsme zakončili nedělní návštěvou koupaliště a odpoledne jsme zdárně dorazili domů. Děti byly plné nových zážitků a sportovních úspěchů a již se ptaly, jestli pojedeme i příští rok. Tak doufejme, že ano.