Výlet do Kovozoo

Výlet do Kovozoo

24. 5. 2023 jsme vyrazili s našimi žáky na školní výlet do Kovozoo ve Starém městě u Uherského Hradiště.

Na místě nás čekal opravdu bohatý program. Při projížďce vláčkem jsme se dozvěděli základní informace o firmě, která se zabývají zpracováním a recyklací různých druhů odpadů (kovů, nebezpečných odpadů, pneumatik, plastů, dřeva, papíru, skla i elektrospotřebičů). Projeli jsme celým areálem a mohli si z blízka prohlédnout všechny postupy i práce velkých strojů, které jinak známe pouze z dokumentů a výukových knížek.

Po této zajímavé exkurzi nás již čekala pěší trasa a v ní spousta kovových zvířat, vytvořených místními ekologicky smýšlejícími kutily a nadšenci. V zadní části na nás kromě zvířat čekaly i velké pracovní stroje a dopravní prostředky, včetně jednoho letadla – vše přístupné k blízkému pozorování i vyzkoušení.

Nezalekli jsme se ani výstupů do výšek a celý areál si prohlédli z vyhlídky i mostů vedených po některých střechách.

Součástí programu byla i návštěva kovárny, kde nám paní kovářka ukázala způsob práce i mnohé výrobky, které v kovárně vznikají. Naši žáci si pak dokonce mohli tuto práci vyzkoušet a pod vedením vytvořili kovářský hřebík.

Čas nám utíkal neskutečně rychle, a tak si žáci po obědě zakoupili pár drobností, někteří ještě nakoukli do garáže s veterány a jiní vystoupili na obrovskou dřevěnou loď s vyhlídkovým majákem. A už na nás čekali naši řidiči s autobusy, aby nás příjemně unavené, ale maximálně spokojené odvezli zpět k naší škole.

Vydáno: 25. 05. 2023 | Autor: Pedagogický Sbor